Havadan Kapadokya manzarasının tadını çıkarmanız için size farklı seçenekler sunuyoruz. Kapadokya, sıcak hava balonunda dünyadaki en iyi yerlerden biridir.

Sabahları neredeyse hiç esinmeyecek kadar güzel, bu yüzden uçuşlar her zaman güvenli ve zevkli. Vadiler ve peri bacaları üzerinde yüzen görkemli gün doğumu selamlayacaksınız.

Bu kesinlikle unutulmaz bir deneyim olacak. Kapadokya bölgesinde yapmadan dönme diyebileceğimiz en önemli aktivite Kapadokya Balon turudur.

Lütfen Acenta avantajlı Güncel fiyat bilgileri için bize ulaşınız.

Balon Uçuş Bilgisi Alış ve Uçuş Öncesi: Kapadokya otellerinden araçla alma ve bırakma, Sıcak Hava Balonu uçuşlarına dahildir. Toplama zamanı, güneşin doğduğu zamana bağlı olacaktır. Örneğin; Otelinizden ilkbahar ve yaz saatlerinde saat 04: 30-05: 00 saatleri arasında, kış aylarında ise 06:00 saatlerinde alınacaksınız. Aldıktan sonra sıcak hava balonu iniş alanına gideceksiniz. Burada balonların yüzmesini izlerken açık büfe aperatifler ve çay / kahve servisi olacak. Bu, fotoğraf çekmek isteyenler için mükemmel bir fırsat! Ardından, uçuş ekibi sıcak hava balonu sepetine binmenize yardımcı olacak ve FAA Sertifikalı Pilotunuz uçuş hakkında bilgilendirici bir bilgi verecektir. Sunduğumuz tüm pilotlar ve balonlar; Federal Havacılık İdaresi tarafından tamamen onaylıdır.

Kalkış ve Uçuş: Kalkış oldukça naziktir, çoğu insan tam olarak gerçekleştiğinde fark etmez. Sıcak hava balonları güneş doğarken havalanacaktır. Öncelikle balonlar yaklaşık 1000 metre yükselecek, böylece Kapadokya’nın büyülü vadilerinin üzerindeki güzel güneş doğuşuna şahit olacağız. Olağanüstü Kapadokya manzaralarını kuş bakışı manzaralarından keşfedeceksiniz. Daha sonra balon aşağıya inecek, bu da güzel peribacalarını ve vadilerini daha yakından görme şansı verecek ve fotoğraf çekimleri için de harika!

İniş: Sıcak hava balonu uçuşunun inişi her zaman geleneksel bir alkolsüz şampanya ile kutlanır. Ayrıca uçuşa katılmak için bir sertifika alacaksınız. Kutlamadan sonra uçuş saatlerine göre 07: 30-08: 00 saatleri arasında otelinize bırakılacaksınız.


Sık Sorulan Sorular  

Bu kadar erken uçmak zorunda mıyız? Genellikle sabahın erken saatlerinde rüzgar çok kuvvetli değildir ve hava ısı farklılıkları  yoktur. Ayrıca gün doğumunu sıcak hava balonundan izlemek unutulmaz bir tecrübe olacaktır. – Ne giymeliyiz? Sabahın erken saatlerinde hava biraz soğuk, kışın ise oldukça soğuk olabilir. Katmanlar halinde giymek en iyisidir. Sıcak ve normal pantolon, tişört ve uzun kollu kazak veya tişörtü ile açık hava için uygun ayakkabı giymek en iyi seçenek olacaktır. Kış mevsiminde veya ilkbahar zamanlarında yanınıza bir manto getirmek en iyisidir. Uçuş tarihinizde lütfen önceden acentamızdan bilgi alınız.  

Balonlar ne kadar yükseğe çıkar? Yine bu rüzgâra bağlı. Hava sakinse, balonlar 1000 metreye kadar çıkabilir. Ve bazen ağaçlardan meyve toplayabildiğiniz kadar düşük gidebilirsiniz.

Çocukların Balona Binme Yaşı Sıcak hava balonları, 7 yaş üstü çocukları kabul edebilir ancak ne yazık ki bundan daha küçük yaştaki çocuklar için uygun değildir. Ayrıca  lütfen gebe kadınların da balona girmelerine izin verilmediğini unutmayın.

Kış aylarında Sıcak Hava Balonu ile uçabilir misiniz? Evet, sıcak hava balonları tüm yıl boyunca çalışmaktadır ancak ekim-mart ayları arasında hava şartlarından dolayı daha fazla iptal olabilir.

Bir uçuş ne zaman iptal edilir? Bölgemizdeki tüm firmalar rüzgar durumunun tehlike sınırında olmasıyla birlikte uçuşları iptal eder.  Meteoroloji veriler uçuş öncesinde ve sonrasında sürekli uzmanlar tarafından takip edilir. Temel olarak buradaki önemli nokta rüzgarın hızıdır. Yine, eğer yağmur da çok şiddetli ise veya sis varsa, uçuş iptal edilebilir. Güvenli bir şekilde kalkabilmek için rüzgârın 10 knottan az olması gerekir. Bölgede birkaç gününüz varsa sonraki sabahları uçmayı deneyebilirsiniz. Ancak vaktiniz yoksa veya tekrar denemek istemiyorsanız, uçuşunuzu iptal etmek zorunda kalırsak tam bir geri ödeme alırsınız. Lütfen güncel fiyat bilgisi ve indirimli teklifler için iletişime geçin.

    This error message is only visible to WordPress admins

    Error: No connected account.

    Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

    Cappadocia Hot Air Balloon Tour